Tipy cvičení pro vaše core a bolavá záda 2část.: Dýchání v hlubokém dřepu

Samotná správná poloha v hlubokém dřepu je skvělým tipem jak pro dekompresi bederní páteře, ale v rámci dýchání a přídavného cvičení je možné z této pozice udělat velice komplexní cvik i na posílení pánevního dna a celého jádra, tak protažení ztuhlých kyčlí. Co víc by jste si přáli?

Jak na to?

–          Rozkročte se na šiřku ramen a poté pomalu klesněte do hlubokého dřepu.

–          Paže spojte, aby jste měli stabilní silnou pozici v loktech a lokty držet mezi koleny.

–          Snažte se stále držet správnou pozici zad a nepropadejte se v hrudní páteři.

–          Vaše chodidla musí být celá na podložce. Jestliže je pro vás problém držet se v hlubokém dřepu a propadáte se

V případě problémů držení pozice v dřepu si podložte paty. Jestliže je stále pozice špatná a nepříjemná, cvik nedělejte. V obou případech vehledejte pohybového odborníka.

v hrudní páteři, přepadáváte vzad či jděte na špičky, zkuste si podložit paty. Jestliže pozice stále není ideální či je problematická a nepříjemná, není tato pozice pro vás ideální a neměli by jste ji provádět. V obou případech najděte odborníka, který vám pomůže s pohybovými problémy.

–          Poté následně spojte dlaně. S následným nádechem přitahujte přitáhněte a natlačte kolena do loktů.

–          S výdechem lokty protáhněte kolena a kyčle do stran a dlouze vydechněte zhruba 10sekund a setrvejte v poloze. S každým výdechem klesejte níž a více protahujte a uvolňujte.

http://www.coretraining.cz/2013/06/tipy-cviceni-pro-vase-core-a-bolava-zada-1-cast-rocking/

 

 

(Autor: Martin Snášel)