Komplexní funkční diagnostika

Komplexní funkční diagnostika pohybového aparátu slouží jako základ jak následného tréninku, ať je trénink jakkoliv zaměřen, tak schopnosti napravit jakýkoliv pohybový problém. Její výhody jsou nespornéIMG_2243 nejen v odhalení svalových dysbalancí/ nerovnováh, dysfunkcí, kompenzací, ale i možných bolestí či motorických problémů, které nám poskytnou důležité informace pro sestavení cvičebního a nápravného plánu a určí nám strategii, jak máme dále postupovat. Vše slouží jak jako prevence možného zranění či zdravotních problémů, tak zlepšení efektivity a zjištění příčiny problému a přesného nastavení samotného nápravného tréninku a dosažení potřebných výsledků.

Co si odnesete?

Odnesete si přehledný diagnostický výstup a kineziologický rozbor, v jakém stavu je Váš pohybový aparát a jakým způsobem pracuje. Zjistíte možné souvislosti v celém pohybovém aparátu. Zjistíte, jaké máte na těle pohybové problémy a dysfunkce, které jsou třeba odstranit.  Na rozdíl od mnoha jiných míst, my vždy přesně pojmenujeme příčiny 9Vašich problémů, s kterými k nám přijdete či zjistíme problémy, o kterých zatím ani sami nevíte. Diagnostickou práci jsem začal dělat v roce 1998 a do dnešní doby mi prošlo rukami tisíce lidí. Od roku 2007 všechny diagnostiky plně eviduji.

Analýza funkčního pohybového aparátu a pohybu provádím totiž skutečně komplexně z hlediska mnoha souvislých vazeb. Diagnostika pohybového aparátu a funkční testy pohybu jsou také neoddělitelným základním kamenem pro následný osobní nápravně- pohybový či sportovní silově-kondiční přípravu. Na základě daných údajů můžeme maximálně redukovat možná zbytečná zranění, kterým můžeme předcházet a navíc můžeme také zlepšit výkon a sílu v rámci přenastavení tréninku.

Jak vyšetření probíhá:

Celé vyšetření / funkční diagnostika trvá zhruba 60min. Samotné vyšetření probíhá převážně ve spodním prádle jak ve statických, tak dynamických pozicích. V případě vstupního dotazníku jsou pro nás důležité všechny důležité informace o Vašem zdravotním stavu i Vás samotných. Máte-li zdravotní dokumentaci, vezměte ji sebou. Máte-li nám co říct o Vás důležitého, chceme poslouchat.

diagnostika1Obsah funkční diagnostiky pohybového aparátu:

  • Vstupní anamnéza (Rozhovor)
  • Vyšetření statické (Aspekce; palpace). Celkové vyšetření a posouzení držení těla a jednotlivých kloubních segmentů a hledání možných souvislostí.
  • Posouzení aktivního a pasivního pohybového rozsahu
  • Funkční testy/ screening pohybu – základních pohybových vzorů
  • Testy svalové síly u všech potřebných svalů a i posouzení svalové synergie/ spolupráce daných svalových řetězců/ smyček
  • Testy svalového zkrácení/ zvýšeného napětí potřebných svalů
  • Testy hypermobility
  • Testy funkce a síly lokálního a globálního hlubokého stabilizačního systému
  • Testy na zjištění možnosti bolesti v určitých kloubních oblastech či pohybech – možné následné doporučení k lékaři/ specialistovi

Po celé KOMPLEXNÍ FUNKČNÍ DIAGNOSTICE budete ihned informováni o celém výsledku, souvislostech, co dělat či nedělat, jakým způsobem máte postupovat. Následuje vypracování nápravného silově-pohybového plánu dle našeho konceptu práce, který má daný stav pohybového aparátu zlepšit/napravit.

Další postup se dohaduje a nastavuje jak dle možností, tak dle potíží, potřeb a cílů jednotlivce, vždycky však klademe důraz na co nejlepší výsledek, který je vždy naší prioritou.

Cena: 2000 kč

*V této ceně je nejen skutečně komplexní funkční analýza pohybového aparátu a pohybu samotného, ale i okamžitý podrobný výstup z celé diagnostiky na konci

*Samotný výstup diagnostiky Vám pod dohodě můžeme poslat i s celým závěrem na email.

V rámci ideálního postupu následuje nápravný tréninkový plán na základě výstupu/ funkční analýzy pohybového aparátu. Ten Vám znovu posíláme na email.

www.funkcnidiagnostika.cz

Kontaktujte nás zde

Přihlásit se můžete zde:

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Váš telefon

Vaše adresa (ulice, město, PSČ, stát)

Další poznámky

15967565_1149817835137432_1672325992_o