Komplexní funkční diagnostika

Komplexní funkční diagnostika pohybového aparátu slouží jako základ jak následného tréninku, ať je trénink jakkoliv zaměřen, tak schopnosti napravit jakýkoliv pohybový problém či zjistit příčinu možných bolestí. Její výhody jsou nespornéIMG_2243 nejen v odhalení svalových dysbalancí/ nerovnováh, dysfunkcí, funkčních kompenzací, ale i možných bolestí či motorických problémů, které nám poskytnou důležité informace pro sestavení cvičebního a nápravného/ rehabilitačního plánu a určí nám strategii, jak máme dále postupovat. Vše slouží jak jako prevence možného zranění či zdravotních problémů, tak zlepšení efektivity a zjištění příčiny problému možných bolestí a přesného nastavení samotného nápravného/ rehabilitačního tréninku a dosažení potřebných výsledků.

Co si odnesete?

Odnesete si přehledný diagnostický výstup a kineziologický rozbor, v jakém stavu je Váš pohybový aparát a jakým způsobem pracuje. Zjistíte možné souvislosti v celém pohybovém aparátu. Zjistíte, jaké máte na těle pohybové problémy a dysfunkce, které jsou třeba odstranit.  Na rozdíl od mnoha jiných míst, my vždy přesně pojmenujeme příčiny 9Vašich problémů, s kterými k nám přijdete či zjistíme problémy, o kterých zatím ani sami nevíte. Sami pracujeme jak na základě dlouhých zkušeností s mnoha diagnostickými koncepty/ metodami, tak různými moderními pomůckami a přístroji.  Diagnostickou práci jsem začal dělat v roce 1998 a do dnešní doby mi prošlo rukami mnoho tisíc lidí. Od roku 2007 všechny diagnostiky plně eviduji.

Analýza funkčního pohybového aparátu a pohybu provádím totiž skutečně komplexně z hlediska mnoha souvislých vazeb. Diagnostika pohybového aparátu a funkční testy pohybu jsou také neoddělitelným základním kamenem pro následný osobní nápravně- pohybový či sportovní silově-kondiční přípravu. Na základě daných údajů můžeme maximálně redukovat možná zbytečná zranění, kterým můžeme předcházet a navíc můžeme také zlepšit výkon a sílu v rámci přenastavení tréninku.

Jak vyšetření probíhá:

Celé vyšetření / funkční diagnostika trvá zhruba 60min. Samotné vyšetření probíhá převážně ve spodním prádle jak ve statických, tak dynamických pozicích. V případě vstupního dotazníku jsou pro nás důležité všechny důležité informace o Vašem zdravotním stavu i Vás samotných. Máte-li zdravotní dokumentaci, vezměte ji sebou. Máte-li nám co říct o Vás důležitého, chceme poslouchat.

diagnostika1Obsah funkční diagnostiky pohybového aparátu:

 • Vstupní anamnéza (Rozhovor)
 • Vyšetření statické (Aspekce; palpace). Celkové vyšetření a posouzení držení těla a jednotlivých kloubních segmentů a hledání možných souvislostí.
 • Posouzení aktivního a pasivního pohybového rozsahu
 • Využití Y balance testu / FMS screeningu
 • Využití  MCS screeningu ( EPI)
 • Využití vlastního konceptu 3S diagnostiky
 • Provokační speciální testy na možnou bolest
 • Funkční individuální testy/ screening pohybu – základních pohybových vzorů
 • Testy svalové síly u všech potřebných svalů a i posouzení svalové synergie/ spolupráce daných svalových řetězců/ smyček
 • Testy svalového zkrácení/ zvýšeného napětí potřebných svalů
 • Testy hypermobility
 • Testy funkce a síly lokálního a globálního hlubokého stabilizačního systému
 • Speciální testy na zjištění možnosti bolesti v určitých kloubních oblastech či pohybech – možné následné doporučení k lékaři/ specialistovi

Po celé KOMPLEXNÍ FUNKČNÍ DIAGNOSTICE budete ihned informováni o celém výsledku, souvislostech, co dělat či nedělat, jakým způsobem máte postupovat. Následuje vypracování nápravného silově-nápravného plánu dle našeho konceptu práce, který má daný stav pohybového aparátu zlepšit/napravit.

Další postup se dohaduje a nastavuje jak dle možností, tak dle potíží, potřeb a cílů jednotlivce, vždycky však klademe důraz na co nejlepší výsledek, který je vždy naší prioritou. 

 • FUNKČNÍ DIAGNOSTIKA ZAMĚŘENÁ NA SPECIFICKÝ PROBLÉM : 2500 kč 

 • CELKOVÁ KOMPLEXNÍ FUNKČNÍ DIAGNOSTIKA :  3900 kč  

 • KOMPLEXNÍ FUNKČNÍ DIAGNOSTIKA + 10 TRÉNINKOVÝCH INDIVIDUÁLNÍCH LEKCÍ : 16000 kč ( Platí 4 měsíce)

 • MĚSÍČNÍ SPOLUPRÁCE ( 1 individuální lekce týdně)  + komplexní funkční diagnostika(poloviční sleva): 8000 kč

 • MĚSÍČNÍ SPOLUPRÁCE ( 2 individuální lekce týdně)  + komplexní funkční diagnostika(Zdarma): 12 000 kč

 

*V této ceně je nejen skutečně komplexní funkční analýza pohybového aparátu a pohybu samotného, ale i okamžitý podrobný výstup z celé funkční diagnostiky na konci

*Samotný výstup diagnostiky Vám pod dohodě můžeme poslat i s celým závěrem na email.

www.funkcnidiagnostika.cz

Kontaktujte nás zde

Přihlásit se můžete zde:

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Váš telefon

Vaše adresa (ulice, město, PSČ, stát)

Další poznámky

15967565_1149817835137432_1672325992_o