Proveďte u sebe tu změnu, kterou chcete vidět ve světě!

Už jste se někdy zastavili a přemýšleli o tom, kam směřujeme a jaký vy sami žijete život? Kde my sami jako lidé skončíme? Co vám každý den vadí a jak bychom to rádi změnili? Podle toho jak dnes vše vypadá, předpověď není zrovna nejlepší a fňukání nic nevyřeší. Obezita, diabetes, srdeční choroby, rakovina a další zhoubné nemoci. Tyto věci jsou každý den kolem nás a souvisí s tím i stav země kolem nás, souvisí s tím stresový každodenní život, honba po penězích a materiálních statcích. Nehmatné hodnoty jako by se ztráceli z pohledu před hmatnými, lidé více sledují ostatní než by sledovali sami sebe. Často si to vše začne člověk uvědomovat, až když vše najednou z ničeho nic přijde a je ohrožen na životě či přijde o vše a začíná od začátku. Jsou to vždy těžké rány, ale tyto rány z vás udělají někoho naprosto jiného. Čekat na první či další rány se však nemusí vyplatit. Bohužel nemoci se mají dnes tak běžné místo, že jsou mnohými považovány za nevyhnutelné, ale to není dobrý přístup. Nejen, že je třeba se tomuto bránit, ale můžeme zvrátit škody, které sobě, ale často i ostatním děláme, změnit naše vzorce a návyky k lepšímu. Budoucnost je jen naše volba.

Obézní člověk má mnohem větší pravděpodobnost, že bude mít obézní děti. Ať už je to záležitost genetiky a životního stylu, faktem je, že jak se chováte ke svému tělu, to bude mít vliv jak na celou vaši osobnost a bude to mít vliv nejen na vás, ale i na vaše děti a možná i na děti vašich dětí. Osobně bych to i více rozvedl, vadí vám neupřímnost a egoismus lidí kolem vás, stav životního prostředí atd.? Co vy sami ale děláte pro tuto změnu, jste vy sami tou změnou, kterou chcete vidět ve světě?

Za mnoho věcí si můžeme sami, když žijeme nezdravě, je přirozené, že budeme nezdravý, když se nebudeme dostatečně hýbat, budeme tlustí. Když se budeme hýbat špatně, budeme mít špatné pohybové vzorce, dysbalance a zdravotní problémy. Když nebudeme pomáhat druhým, nikdo nepomůže ani nám. Když nebudeme mít soucit s někým, nikdo nebude mít soucit ani s námi. Když nebudeme upřímní a čestní, bude nám každý lhát a podvádět nás. Budovat na sobě fyzicky, znamená pracovat na svém zdraví. Součást budování svých dovedností je i práce zevnitř, tak to bylo za dob starověku a dnes se na to zapomíná. Jsem přesvědčen, že jsme schopni zamezit špatné vyhlídkám společnosti v evoluci, když my sami nebudeme pouze přihlížet jak na věci kolem sebe, tak nebudeme mít ani slitování sami se sebou. Nespoléhejme ani na moderní vědu či kouzelné prášky, nespoléhejme na speciální stroje a speciální pomůcky. Spoléhejme sami na sebe, na zdravou přirozenou stravu, na to, abychom nejdříve zvládali vlastní tělo, než začneme cokoliv zvedat či na to stoupat. Vezměme odpovědnost a kontrolu nejen za vlastní zdraví a kvalitu života, ale také k těm, kteří jsou kolem nás.

Pomáhat druhým znamená, pomáhat sami sobě. Bohužel mnoho lidí se dnes zaměřují na plnění vyšší materiálních potřeb, aniž by dostatečně mysleli na potřeby svého zdraví, na to jak jednají k ostatním jako lidi, jestli se chovají a jednají, jak by chtěli, aby se jednalo s nimi. A když už se zaměřují na sebe v jiném smyslu, má vše povrchní egoistický charakter. To vše se vrací jako bumerang a vše souvisí se vším. Převzít odpovědnost za své činy a jejich důsledky k sobě i k ostatním.

Je to jedna z malých věcí, proč mě baví pracovat jako osobní funkční silový a kondiční trenér. Mám radost z toho pomáhat druhým, ne z toho že se vypotí a zničí. Z toho, že se naučí efektivně a zdravě cvičit, když udělají svůj první správný shyb či klik, když je přestanou bolet záda ši rameno, když zlepší své držení těla či své stravování. Na pozitivních změnách je i založena cela společnost CORE TRAINING CZ, na zdravém, funkčním, ale také efektivním pohybu. Vše však souvisí se vším. Vyměňte neustálé „chtěl bych“ za „udělám to!“.  Udělejte sami první krok ke změně!

Proveďte sami u sebe změnu, kterou chcete vidět ve světě!