Y balance test

Y-Balance Test (YBT) je součástí Functional movement systems (FMS) a je zdokonaleným dynamickým testem funkčního pohybu, který analyzuje mobilitu, stabilitu a zjišťuje funkční asymetrie. To může být pro sportovce údajem o možném riziku zranění. Testuje se spodní polovina těla YBT ve vzpřímené poloze pohybu na jedné noze, což je dynamický test, který vyžaduje stabilitu, pevnost, pružnost a propriocepci dolním části těla a core stabilitu.

Testování horní části těla je analýza schopnosti člověka dosáhnout s volnou horní končetinou při zachování druhé horní končetiny na zemi ve vzporu do požadovaných stupňů. Toto dynamické testování YBT prověřuje sílu a stabilitu celého trupu a je ukazatelem pro prevenci zranění či schopnosti návratu do sportovní činnosti.
Y-Balance testem obdržíte individuální doporučení k tréninku, jak konkrétně dosáhnout svého výkonnostního potenciálu udržitelně a minimalizovat riziko zranění. Tímto testem také můžeme získat po zranění informaci k možnému efektivnímu návratu do daného sportu.

Jsem jediný v České republice, který prošel speciálním školením na Y-balance test a již přes 6 let tento test používá.

Y-Balance test – 1000kč*

* Součástí testu je vyhodnocení a výstup a následné doporučení.

Přihlásit se můžete zde:

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Váš telefon

Vaše adresa (ulice, město, PSČ, stát)

Další poznámky

Y-Balance-Test-images.1-1024x673