RAMENNÍ KLOUB V SILOVÉM TRÉNINKU

Zajímá vás silový trénink a zároveň prevence či rehabilitace ramenního kloubu? Zajímá vás skutečná biomechanika a technika základních cviků na horní část těla tak, abyste nedělali nic zlého pro vaše ramena a okolí a chcete dobrý výkon? Hledáte nové a ucelené komplexní informace v rámci prevence zranění ramenního kloubu v silovém a kondičním tréninku?

Tento nový kurz je postaven tak, že vám přinese komplexní informace na téma ramenního kloubu v silového tréninku jak z hlediska biomechaniky a techniky cvičení, prevence zranění, tak i jeho mnohé aplikace v rámci rehabilitace. Dozvíte se mnoho informací, co všechno v rámci aplikace v silovém tréninku může vést ke zranění a jak tomu předcházet. Dozvíte se, jak nastavit vhodně silový trénink a naopak, jaké časté chyby nedělat. Dozvíte se, co všechno , co se běžně používá v silovém a kondičním tréninku může u sportovce vést ke zranění. Dozvíte se, jaké cvičení a kdy a pro koho použít v rámci rehabilitace ramenního kloubu v rámci bolestí a zranění.  Dozvíte se, jaké cvičení použít v rámci pohybové přípravy a jak vše nastavit.

Všechny tyto informace dostanete na základě mnohaletých praktických zkušeností, tak na základě vědecky podložených informací.

Vše o silovém tréninku a ramenním kloubu v rámci biomechniky a prevence zranění a rehabilitace – o tom je tento celodenní kurz. Součástí tohoto intenzivního a komplexního kurzu bude jak rozbor mnoha základních i doplňkových cvičení, tak i praktický nácvik, prehab/ rehab postupy a vysvětlení, co jsou vhodné a optimální nastavení a které nikoliv a také jak vše vhodně upravit a periodizovat. 

Program:

 • Rozbor funkční anatomie a biomechaniky ramenního kloubu
 • Rozbor biomechaniky ramenního kloubu v základních pohybech a možné rizika zranění vs výkon.
 • Principy silového tréninku v rámci fyziologie a biomechaniky
 • Ramenní kloub a biomechanika/ Technika a prevence zranění vs výkon Benchpressu/ tlaku na lavici a dalších variací cvičení
 • Ramenní kloub a biomechanika/ Technika a prevence zranění vs výkon Tlaku nad hlavou a variací / Kliku
 • Ramenní kloub a biomechanika/ Technika  a prevence zranění vs výkon horizontálního a vertikálního přítahu / Shybu
 • Biomechanický rozbor dalších doplňkových a průpravných cvičení
 • Rozbor pohybu a anatomie lopatky v rámci odporových cvičení
 • Pohybové rozsahy, jejich posouzení a zlepšení vs individuální hledisko vs vědecky podložené informace
 • Funkční screening a hodnocení pohybu v rámci silového tréninku
 • Možné zranění či bolest u cviků, kde bychom to nečekali ( Dřep, tah, vis…)
 • Využití silového tréninku v rámci rehabilitace ramenního kloubu v praxi a v rámci vědecky podložených informací ( Subakromiální bolest, zranění či podráždění rotátorové manžety, zranění AC kloubu,  Slap léze, přední komprese GH kloubu (AHGS), nestabilita GH kloubu/ lopatek a další )
 • Vysvětlení a rozbor nastavení silového a kondičního tréninku v rámci prevence zranění ramenního kloubu / Příklady chybných aplikací a nastavení
 • Otázky / Odpovědi

 

Termín: Nový termín v přípravě

Místo: Praha ( Silové a pohybové centrum CORE www.corecentrum.cz )

Zvýhodněná cena: 2800kč  ( Platí do 7.8.2022)

Plná cena: 3600kč

Čas: 9:00 – 18:00

Lektor: Martin Snášel

Co získáte:

Mnoho praktické a teoretických informací

Praktický nácvik

Manuál

Certifikát

 

Podmínky k platbě:

Přihlášky posílejte na náš email: info@coretraining.cz

Do přihlášky napište jméno semináře, jméno a přijmení, adresu a tel..