RAMENNÍ KLOUB – Komplexní diagnostika, prevence a náprava

Ramenní kloub

Ramenní kloub je velice častou oblastí problémů, která je spojena se silovým tréninkem a sportovním výkonem. Je to oblast, kde dochází velmi často ke zraněním a bolestem, ale ty jsou často zbytečné a nemuselo by k nim ani dojít. Často se setkávám s tím, že silový trénink není dobře nastavený jak co se týká hlavní části, tak především z hlediska pohybové přípravy a následných prehab/rehab/ core tréninkových jednotek, které by mohli mnoha možných problémům předcházet. Setkávám se velice obvykle s tím, že trenér neumí na sportovci rozpoznat možné dysfunkce a chyby v pohybu již v zárodcích. Velmi často a obvykle se setkávám, že ani velmi zkušení trenéři/ kouči a terapeuti neumí provádět mnohá ani základní cvičení, aby nedocházelo k přílišné kompresi a dráždění v oblasti ramenního kloubu. Neumí zjistit jaké chování svalů a jaké pohybové omezení, slabosti či chybná motorická kontrola již mohou předvídat možné budoucí zranění.

Pohybových problémů a zranění, které mají často svou příčinu jak v chybném provedení cviku, pohybu či v silové synergii, mobilitě a flexibilitě kolem oblasti ramen či souvislostí jinde je mnoho a já se v tomto workshopu/ praktickém semináři zaměřím na ty hlavní s kterými se pravidelně setkávám v mnoha sportech a v silovém tréninku. V kurzu budu řešit, jak zjistit, co je potřebné, jak s těmito informacemi naložit a jak v rámci toho všeho upravit tréninkovou jednotku a přípravu.

Součástí tohoto intenzivního a originálního kurzu bude jak komplexní diferenciální diagnostika, tak komplexní praktický nácvik a rozbor mnoha cvičení a vysvětlení, které cvičení a postupy jsou vhodné a optimální a které nikoliv a také jak vše vhodně nastavit a periodizovat.

Program:

 • Funkční anatomie a biomechanika vs sportovní výkon
 • Komplexní svalové testování v celé oblasti ramenního kloubu a souvislých oblastí z hlediska svalového stažení/ napětí a síly
 • Pohybové rozsahy, jejich posouzení a zlepšení vs individuální hledisko vs vědecky podložené informace
 • Funkční screening a hodnocení pohybu v rámci silového tréninku
 • Vzájemné svalové souvislosti, inhibice a řetězení
 • Funkční a biomechanické souvislosti v rámci tradičních mnoha silových cvičení a tréninku vs předcházení možného zranění/ bolestí ( Horizontální a vertikální tlak, klik, hod, horizontální a vertikální přítah, abdukce HK, extenze HK atd..)
 • Možné zranění či bolest u cviků, kde bychom to nečekali ( Dřep, tah, vis…)
 • Popis jednotlivých častých bolestí a zranění – vysvětlení možných příčin s ohledem k výsledkům diagnostiky a chybného tréninku ( komprese AC kloub, přední komprese GH kloubu, impingement syndrom, rotátorová manžeta, nestabilita GH kloubu/ lopatek… )
 • Klasické chyby v pohybové přípravě a tréninku a jejich změna ke specifikám jednotlivých sportů
 • Silová příprava a možné změny/ úpravy v tréninku vzhledem k prevenci zranění
 • Praktický nácvik nápravných a silových cvičení vhodných pro možnou prevenci, lepší výkon a nápravu
 • Otázky / Odpovědi

 

Termín: 29.8.2020  ( Naplněný stav)

Nový termín:  6.12 .2020  (Praha)

Místo: Praha ( Silové a pohybové centrum CORE www.corecentrum.cz )

Cena: 2800kč 

Čas: 9:00 – 18:00

Lektor: Martin Snášel

Co získáte:

Praktické a teoretické informace

Manuál

Certifikát

 

Podmínky k platbě:

Přihlášky posílejte na náš email: info@coretraining.cz

Do přihlášky napište jméno semináře, jméno a přijmení, adresu a tel..